Battlefield 1. Recenzja

Battlefield 1 jest dowodem na to, że czasami trzeba cofać się, aby iść do przodu. Najnowszą wersją serii jest stopniowa ewolucja formuły bojowej FPS na dużą skalę, która chwalebnie oddaje trzeźwą brutalność świata oszalałego. Pierwsza Wojna Światowa z I wojny światowej wyznacza nowe (stosunkowo nowe czasy) nowe bronie i pojazdy, a także zawiera zaskakująco dobrze przygotowaną kampanię dla pojedynczego gracza i nową mechanikę dla wielu graczy. Tak, Battlefield 1 jest piękny i dobrze zoptymalizowany. Tak, dźwięk jest imponujący i zaskakujący. Ale czy Battlefield 1 robi wystarczająco dużo, aby stać samodzielnie lub czy czuje się jak bieżnikowanie w nowej skórze?

Historie wojny

Kampania dla jednego gracza o nazwie „Historie wojny” w Battlefield 1 rozgrywa się z perspektywy Pierwszych Wojennych Sił Pokojowych. Kampania zawiera sześć różnorodnych i niezależnych narracji, w tym krótkie preludium, w którym Harlem Hellfighters na linii frontu desperacko walczy z postępową armią niemiecką. Zostajesz na miejscu przypadkowego żołnierza na krótką chwilę, dopóki twoje życie nie zostanie szybko zgaszone przez wrogie pociski, granaty, gaz musztardowy lub miotacz ognia. Pojawia się nazwisko żołnierza, lata jego urodzin i śmierci, a ty szybko przeskakujesz do perspektywy innego skazanego na zagładę żołnierza.

To wprowadzenie naprawdę oddaje beznadziejną rzeczywistość wojenną, której reszta kampanii odbiega nieco za daleko. Po wprowadzeniu kontrolujesz pięciu oddzielnych żołnierzy, co stanowi unikalną część wysiłku wojennego. W jednym segmencie będziesz grał członka ekipy czołgowej, ukradkiem atakował twierdze wroga pod przywództwem Lawrence’a z Arabii w następnym i prowadził misje bombowe dla Royal Airforce w innym.

battlefield 1

W jednej części kampanii znajdujesz się w nieprzeniknionej zbroi, kuloodpornej zbroi wyposażonej w karabin maszynowy, taki jak Arnold Schwarzenegger, który kosi wrogów, co nieco podważa główny punkt narracji. Ta dziwna zmiana tonalna jest niewielkim problemem, a kampania zawiera kilka gwiezdnych setów, napiętą wojnę samochodową i naziemną walkę w otwartych przestrzeniach, które zapewniają różne realne ścieżki i strategie.

Ale oczywiście gwiazda Battlefield 1 to gra wieloosobowa, a ja, jak jasno świeci. Nowe pojazdy, broń i umiejętności oraz często nieodkryte ustawienie I wojny światowej, obejmujące historyczne okopy, spalone miasta i pustynne placówki, pomagają w eksperymentowaniu z bronią i pozycjonowaniem. Najpierw krzykliwe: rozklekotane czołgi i dwupłatowce, konie, ładunki bagnetowe, musztardowe maski gazowe i gazowe, więcej opcji broni białej i gadżetów, które są unikalne w danym okresie i są zabawne w eksperymentowaniu. Następnie znak rozpoznawczy Battlefield: powraca klasowa walka drużynowa, ale z niespodzianką.

Oprócz ról Assault, Medic, Scout i Support, Battlefield 1 zawiera również dowóz, który pozwala graczom zamienić się w jedną z trzech potężnych klas w trakcie bitwy. Są to łowcy czołgów wyposażeni w karabin przeciwpancerny, silnie opancerzony Sentry z karabinem maszynowym o dużej pojemności i miotacz ognia z bliskiego zasięgu uzbrojony w Płomiennego Żołnierza. Choć z pewnością są bardzo potężni we właściwych rękach, skoordynowany wysiłek doprowadzi ich do upadku – lub szczęśliwej szarży bagnetowej.

battlefield 1 role

Gra wieloosobowa jest rozgrywką opartą w dużej mierze na celach, a moje dotychczasowe doświadczenia są pozytywne, ale twoje doświadczenia mogą się różnić w zależności od tego, w jaki sposób Twój zespół może osiągnąć cel. Istnieje sześć trybów dla wielu graczy z różną liczbą graczy i dostępem do pojazdów, w tym stare ulubione, takie jak podbój i dominacja (walka na dużą skalę z pojazdami lub bez, które koncentrują się na przyciąganiu i trzymaniu flag), Rush (trzymaj lub niszcz telegrafy) i Team Deathmatch. Nowością na ten rok są Operacje i Gołębie Wojskowe. W Gołębie Wojennej dwie drużyny walczą o schwytanie przypadkowego gołębia. Drużyna, która go przechwytuje, wywołuje ostrzał artyleryjski na pozycji wroga. Najważniejszym wydarzeniem jest Operations, tryb wieloosobowy obejmujący serię od dwóch do trzech map w konkretnym teatrze wojny z celami ataku / obrony podobnymi do tradycyjnego podboju. Część cudów Operacji (i Podboju) pochodzi od Behemotów, które są ogromnymi pływającymi statkami powietrznymi, pociągami pancernymi lub pancernikami morskimi, które wchodzą na mapę po stronie przegrywającej drużyny. Choć potencjalni zmieniacze gier, Behemoty są bardzo wrażliwe ze względu na ich rozmiar i brak mobilności, łatwo ich uniknąć.

Battlefield 1 uruchamia się z dziewięcioma różnymi mapami. Pamiętaj, że obsługa Battlefield 1 po uruchomieniu zawiera cztery pakiety treści, które przyniosą nowe mapy, broń i frakcje. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​płatne mapy zwykle łamią społeczność, więc musimy sprawdzić, jak programista Dice obsługuje graczy, którzy trzymają się wersji gry w wersji waniliowej.

battlefield 1

Nie jestem zakochana w zmianie systemu odblokowania broni w Battlefield 1. Konkretne bronie są powiązane z każdą klasą, którą są Szturm, Wsparcie, Medyk i Zwiadowca. Podniesiesz swoją ogólną pozycję, grając i awansując do każdej klasy, do 10, wykonując czynności w grze związane z twoją rolą, na przykład wyłapując wrogów jako Skauta, lub odnawiając zestrzelonych graczy jako Medyka. Broń jest odblokowywana do zakupu po osiągnięciu określonej pozycji tej broni. Następnie musisz kupić broń z Warbonds, waluta w grze zarobiona za wyrównanie ogólnej rangi. W rankingu spada również Battlepack zawierający losową skórę broni, którą możesz wyposażyć. Jest to kiepski zamiennik dostosowywania wcześniejszych gier do broni głębokiej, a zamiast tego modyfikacje broni są preinstalowane z różnymi wariantami broni.

Wersja rowu karabinu Scout może zrezygnować z zakresu dalekiego zasięgu wariantu strzelca wyborowego na korzyść celowników żelaznych i na przykład szybszego ognia. Tak więc, chociaż może wyglądać jak klasa ma 16 lub mniej broni, to w rzeczywistości jest to tylko cztery lub pięć różnych broni z trzema lub czterema wariantami na broń. Rozumiem tę decyzję, ponieważ wygrywanie ognisk ma wrażenie, że opiera się na pozycjonowaniu i optymalnych zasięgach broni zamiast tego, kto ma najlepsze odblokowania broni, ale to, co znalazłem, uzależniając w Battlefield było zawsze obietnicą kolejnego błyszczącego zajęcia dla mojego ulubionego broń. Szkoda, ponieważ zdecydowanie większy nacisk kładzie się na walkę piechoty, co w dużej mierze wynika po części z powolniejszego odradzania się pojazdów i czasów napraw, które sprawiły, że czołgi i samoloty są mniej zmieniane niż kiedyś, gdy stanęły przed skoordynowanym zespołem.

battlefield 1

W grze Battlefield 1. są dwa bardzo poważne problemy z jakością życia. Pierwszym z nich jest fakt, że musisz dołączyć do gry, aby dostosować swoje ładunki i musisz odrodzić się w pojeździe, aby faktycznie go dostosować. Szalony. Możesz również dostosować swój sprzęt, jeśli pobierzesz aplikację na smartfonie, ale … nie, dziękuję. Często prowadzi do meczów, w których część drużyny się nie spawnuje, ponieważ spędzili początek meczu, wpatrując się w swoje menu dostosowywania. Nie mogłem też odejść między meczami, co oznacza, że ​​musiałem albo Alt + F4 albo załadować na następną mapę, aby opuścić grę. Ale te problemy nie są na tyle duże, aby zasmucić doświadczenie z Battlefield 1: desperacja ucieczki, bo samoloty robią naloty bombardujące, zawieszenie zasadzki na zbliżający się czołg lub głębokie zadowolenie z kopania żołnierza ognia bagnetowy.

Jako ktoś, kto grał w Battlefield 3 konsekwentnie i parał się kilkoma ostatnimi wpisami, Battlefield 1 jest kulminacją najlepszej reszty w serii, niczym album z najlepszymi przebojami pomysłów zaczerpniętych z poprzednich tytułów i przeniesiony na I wojnę światową. Wydaje się, że Dice zabrał części Battlefield 4, Battlefield Hardline i Battlefront, by zrobić potwór Frankensteina z Battlefield i działa bardzo dobrze. Battlefield 1 jest ekscytujące i znajome; i będzie to dla niektórych zbyt znajome. Dla tych, którzy przyjęli ideę walki w I wojnie światowej, lub po prostu uwielbiają kombinację Battlefielda, polegającą na frenetycznej piechocie i wojnie opartej na pojazdach, gra Battlefield 1 jest duża, odważna i warta twojej uwagi.