Battlefield 3 sprostał hype

Zwykle nie jestem jedną z ciężkiej pracy w moje weekendy, ale ostatnio był wyjątek. Mój wirtualny kraj wezwał mnie do służby i wykonuję swoją część. Kiedy kończą się prace i wracam do domu, ubieram się, łapam racje (Coke i Doritos), broń (mysz i klawiatura) i wsiadam do sieci, aby wziąć udział w internetowej strefie wojennej, jaką jest Battlefield 3.

Czym jest ta gra?

battlefield 3

Jest to duchowy następca gry Battlefield 2, ale bezpośrednio po Battlefield: Bad Company 2. Trzymając temat w serii, jest to strzelanka pierwszoosobowa, w której wybierasz klasę, która określa, jaką broń lub sprzęt możesz nosić. Dzisiejsza gra przenosi nas do Iranu i do kilku innych egzotycznych miejsc (takich jak Sekwana we Francji), by walczyć przeciwko drużynie przeciwnej.

Co nowego?

battlefield 3

Po zainstalowaniu gry prawdopodobnie najbardziej zauważalną zmianą jest brak przeglądarki / społeczności w grze. Wybór gry, czatowanie z przyjaciółmi i sprawdzanie statystyk odbywa się za pośrednictwem strony Battlelog, dostępnej w większości nowoczesnych przeglądarek. Sama ta zmiana wywołała poruszenie wśród wielu użytkowników, jednak wiele zamieszania ucichło, gdy ludzie zorientowali się, że jest całkiem niezły. Nie musisz już przechodzić przez proces uruchamiania intensywnej gry, aby sprawdzić swój poziom lub zobaczyć, kto jeszcze gra. Nie musisz też być ograniczony do swojego „sprzętu do gier”, jeśli chcesz zobaczyć, jak działa twój pluton, ponieważ możesz uzyskać do niego dostęp z pracy, a nawet z komputera typu tablet (nie mów swojemu szefowi).

W grze prawdopodobnie zauważysz także nowe mechanizmy. Dla mnie największą z nich była możliwość „skłonności”. Szansa, by położyć się z Ziemią i wygrzewać się w chwale Matki Natury (i myślę, że trudniej jest zostać zastrzelonym i zwiększyć twoją celność) zniknęła z Bad Company 2, ale zostaje przywitana z otwartymi ramionami. Możliwość ustawienia dwójnogów pod kątem dokładności i mnóstwa nowych broni i sprzętu (yay, moździerze!) Sprawiły, że również zachichotałem z radości.

Co jest stare?

battlefield 3

Wojna klasowa. Pracował dla serii Battlefield, serii Team Fortress i wielu innych gier i nadal działa dobrze do dziś. Wyposażenie różnych postaci naprawdę sprawia, że ​​każda drużyna musi mieć kilka różnych klas. Potrzebujesz lekcji „napadu”, aby przynieść lekarstwa i „życie” z powrotem do zespołu; niektóre klasy „wsparcia”, gdy ludzie dostają się do ostatniego magazynu; i niektórych „inżynierów” demonstrujących zdolności wybuchowe wrogich czołgów i niektórych snajperów, ponieważ każdy nienawidzi snajperów (bez żadnych uprzedzeń) *.

Istnieje również znany już aspekt poziomowania serii Battlefield. Im lepiej grasz, tym więcej możesz zdobyć w nadziei na odblokowanie nowego sprzętu, kamuflażu i dodatków.

W końcu widzimy kontynuację pojazdów i ponowne wprowadzenie myśliwców w walce wieloosobowej (ostatnio w Battlefield 2). Zostawię to osobom, które będą miały własne zdanie na temat pojazdów, jednak uznałem je za fajny dodatek do gry i bardzo potrzebne do przejścia między punktami / wioskami na większych mapach.

Co wyróżnia go?

battlefield 3

Dla mnie powiedziałbym, że grafika i bardziej strategiczna rozgrywka, którą kultywuje seria Battlefield. Nie chodzi tylko o wbiegnięcie do bazy wroga i „rozpylanie” i „robienie”. Pełzanie po trawie, używanie osłony i kontrolowane wybuchy ognia są znacznie większymi biletami do sukcesu. Co więcej, praca w drużynie lub drużynie w celu wyeliminowania celów staje się koniecznością i działa jak doskonała dynamika gry.

Bądź ostrożny, jeśli chcesz skorzystać z pięknego silnika graficznego, będziesz potrzebował wydajnego komputera skoncentrowanego na grach. Jeśli twoja maszyna to laptop (kosztuje mniej niż 4000 $) lub więcej niż trzy lata, możesz nie być w stanie w pełni wykorzystać nowego silnika gry Frostbite 2. Ale jeśli uda ci się maksymalnie zwiększyć te ustawienia, przygotuj się na szok na podstawie realistycznej i oszałamiającej grafiki.

Końcowe przemyślenia?

Zdobyć. Niezależnie od tego, czy chodzi o święta uni, o coś nowego do grania z partnerami czy kolegami, czy po prostu o czymś, aby pokazać, jak daleko gra za kilka lat, to świetna gra.

PS: Nie graj w jednego gracza. Podobnie jak w przypadku znalezienia kogoś, kto ukradł pizzę, którą włożyłeś do lodówki roboczej, jeden gracz jest ogromnym, pozbawionym pizzy złym wzornictwem i mechaniką z ogólną fabułą.